Web tasarım Neden ve Nasıl Yapılır ?
Web Tasarımı denince akla Tasarım yapmak için gereken bazı programlarla ve bunların birleşiminden karmaşık kodlarla yapılmış web siteleri akla gelir. Web tasarımı bilgisayar dünyasında kendi başına bir uzmanlık alanıdır. Ama korkmayın, anlatacağım adımları uygularsanız siz de kendinize bir site açabilirsiniz.

Web Tasarımı yapmak için öncelikle hayal gücüne ihtiyacımız var. Hayal gücünüz ne kadar gelişmişse tasarım aşamasında işinize yarayabilir. Bununla birlikte photoshop, FrontPage gibi tasarım programı bilgisi de gerekir. Photoshop u çok iyi bir seviyede bilmenize gerek yok, fakat kullanacağımız bir kaç özelliğini bilmeniz veya bu konuda internetten biraz araştırma yaparak işinize yarayabilecek şeyleri öğrenmeniz yeterli olacaktır. Bununla beraber sadece görsel olarak iyi bir site tasarımı yapmanız siteniz için yeterli olmaz. Web siteniz görselliği yanında kullanımı kolay ve güvenli bir site olmalıdır.

Web tasarımı yapmaya başlamadan önce bir fikir bulup onun üstüne hayal gücünüzle tasarımınızı hayata geçirirsiniz. Web sitesi yaparken ne hakkında bir site yapacağınızı nasıl bir görüntüye sahip olacağını önceden belirlemelisiniz. Ve yapacağınız bu konu veya konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Devamlı bu konuyu güncellemeli ve içerik girmelisiniz. Web tasarımı yapmak içim web işinizde normal işlerde olduğu gibi belirli zaman ayırmanız gerekir. Kendiniz bir zaman dilimini bu iş için ayırırsınız ve koyduğunuz kurallara da kesinlikle uymanız gerekir.
Web tasarım işine imaj kesmekle, resimlerinizi düzenlemekle başlayabilirsiniz. Veya bilen birinin yanında çalışmaya başlayarak ondan bir şeyler öğrenebilirsiniz. Ayrıca web tasarımla ilgili kitaplar da satılmakta. Daha çok görsel eğitim sunan siteler ve bu konuyla ilgili yazılmış yazılardan da yararlanabilirsiniz.

Share this post on: