IOS 13 ne zaman gelecek? iPhone’larda bir dönem daha kapanıyor!


için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milyonlarca Apple kullanıcısı iOS 13’ü merakla beklemeye başladı. Ayrıca iOS 13’te ‘Apple ile giriş yapözelliği de yer alıyor. İnternet sitelerine ve uygulamalara, فيس بوك, Twitter veya Google ile giriş yapma seçenekleri sunuluyor. جيد, i neler ve hangi cihazlara gelecek? İşte iOS 13’teki o yeni özellikler

İOS 13’TEKİ YENİ ÖZELLİKLER NELER?

ABD merkezli teknoloji devi Apple WWDC 2019 kapsamında iOS 13’ü tanıttı. دائرة الرقابة الداخلية 13 ile uzun zamandır beklenen karanlık mod nihayet kullanıma sunuldu. İşte Apple cihazlarına gelecek yeni özellikler

IOS 13 متى?

iOS 13’ün planlanan tarihte bir değişiklik olmadığı taktirde en geç Ekim ayı içinde kullanıcıların cihazlarına sunulması bekleniyor.

KARANLIK MOD GELİYOR

Karanlık mod iOS 13 ile iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Söz konusu özellik bu cihazlardaki tüm uygulamaları destekleyecek.

SOKAK GÖRÜNÜMÜ YENİLENDİ

دائرة الرقابة الداخلية 13 kapsamında öne çıkan bir başka özellik ise Apple’ın haritalar uygulaması oldu. Apple Haritalar sokak görünümü ile yenilendi.

FACE ID HIZLANIYOR

San Jose’de yapılan lansmanda yapılan açıklamaya göre, دائرة الرقابة الداخلية 13 ile birlikte Face ID yüzde 30 daha hızlı hale getirildi.

PORTRE FOTOĞRAFLARI KAPSAMLI BİR ŞEKİLDE DÜZENLENECEK

Yapılan iyileştirmeler sayesinde Apple artık iPhone kullanıcılarına portre fotoğraflarını daha kapsamlı bir şekilde düzenlemeye imkan tanıyor.

KABLOSUZ KULAKLIĞA GELECEK ÖZELLİK NE?

دائرة الرقابة الداخلية 13 ile gelen bir başka yenilik ise şirketin kablosuz kulaklığına geldi. Apple kullanıcıları AirPods kullanırken akıllı asistan Siri gelen mesajları okuyabiliyor ve kulaklık üzerinden yanıtlamaya izin veriyor.

IOS 13 GÜNCELLEMESİNİ ALACAK TELEFONLAR

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

اي فون X

ايفون 8 زائد

ايفون 8

ايفون 7 زائد

ايفون 7

iPhone 6S Plus

iPhone 6S

ايفون 6 زائد

IOS 13 GÜNCELLEMESİ ALAMAYACAK TELEFONLAR

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Apple 2016’dan önce çıkan modellere iOS 13’ü desteklemeyecek.​

ايفون 6

iPhone 5S

اي فون SE

مصدر