لماذا موبايل المراقب دعم إزالتها?


نداء الواجب: عندما أصدرت النسخة التجريبية تليفون اللعبة يقدم دعما لوحدة التحكم، ويمكن أن يكون لعبت اللعبة مع ذراع إضافية. Activision ve Tencent Games, oyunu piyasaya sürdüklerinde bu desteği sonlandırdılar ve bu durum oyuncuların pek de hoşuna gitmedi.

Google Play Store ve App Store’da yayınlandıktan kısa süre sonra zirveye ulaşmayı başaran Call of Duty: التليفون المحمول, üç günde 35 milyon indirme sayısına ulaşmıştı. لعبة, fazlasıyla seviliyor olmasına rağmen bazı oyuncular bir durumdan şikâyetçi: Kontrolcü desteğinin oyundan kaldırılması.

سمك القد: Mobile oyununu erken erişim olarak oynama imkânına sahip olan oyuncular, oyunu bir kontrolcü ile oynayabiliyorlardı ancak oyun resmi olarak yayınlandığında oyuncular oyunu kontrolcü ile oynayamadıklarını fark ettiler. Bu durum, oyunun çok fazla eleştiri almasına sebep olsa da yine de popülaritesini fazla etkilemedi.

Kontrolcü desteğinin yeniden getirilip getirilmeyeceği bilinmiyor

Geliştirici ekip eleştirilerin farkında olsa da henüz kontrolcü desteğinin oyuna tekrardan eklenip eklenmeyeceği bilinmiyor. Oyunun dokunmatik kontrolleri de gayet beğenilse de bazı oyuncular kontrolcü desteğinin getirilmesini istiyorlar. Tencent’in nasıl bir strateji izleyeceği ise şimdilik bir sır olarak kendini gizliyor.

Tencent Games oyunu ilk çıkardığında kontrolcü desteğine sahipken daha sonra neden bu desteği oyundan kaldırdığı hakkında bir açıklama yapmadı. Muhtemelen çok dengesiz bir sistem olduğu için bu sistemi oyundan kaldırdılar. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

مصدر