Huawei Mate X çıkış tarihine yönelik resmi açıklama


Katlanabilir telefon Huawei Mate X çıkışına yönelik resmi bir açıklama yapıldı. Samsung Galaxy Fold sonrasında Mate X de satışa turns out.

2.600 dollar katlanabilir telefon Huawei Mate X, bir türlü satışa sunulamadı. Ancak bu yakında değişecek gibi görünüyor. Richard Yu’nun IFA 2019 açıklamasına göre telefon ekim ayında global olarak satışa çıkabilir. Burada “belki satışa sunarız” diyen ancak yine de kendinden emin konuşan Yu, müjdeyi üstü kapalı da olsa veriyor gibi görünüyor. Ekranında ve gövdesinde Galaxy Fold gibi ekran sorunları yaşamaması için güncelleme yapılan telefon, biliyorsunuz artık Make a 990 işlemci ile yolda bulunuyor. Daha önce Kirin 980 taşıdığı açıklanan telefon, orijinalden daha güçlü geliyor ve bu da sevindiriyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak telefon, P30 serisinde de kullanılan üçlü kamera sistemiyle karşımıza çıkacağı da aktarılıyor. Daha önce modelin arkasında 40 megapixel + 16 megapixel + 8 megapixel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bulunuyordu.

You can INTEREST

Katlanabilir telefon Huawei Mate X hakkında diğer bilgiler şöyle

4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de bulunacak. Device 6 GB RAM + 128 GB, 8 GB RAM + 256 GB and 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip.

related Video

Source