Huawei EMUI 10 görüntüleri ortaya çıktı!


Günlük 470 milyon aktif kullanıcıya sahip olan EMUI arayüzü, şu an belirli modeller için 9.1 sürümünü test aşamasında bulunduruyor. Bununla birlikte şirket Huawei EMUI 10 sürümünün geliştirmelerine de başlamış gibi gözüküyor. Ortaya çıkan görüntüler yeni sürüme ait arayüzü de ortaya çıkarmış oluyor.

Huawei EMUI 10 görüntüleri ortaya çıktı!

Geçtiğimiz süreçlerde Huawei P30 Pro için bir beta sürümünün ortaya çıktığı EMUI 10, XDA geliştiricileri tarafından kurulup denendi. Ekip yaptığı analizde arayüzün EMUI 10 olarak adlandırılacağını ve Android Q işletim sisteminde çalışacağını belirtti. Bununla birlikte arayüze ait birkaç görüntüyü de aktarmayı es geçmediler.

Huawei EMUI 10

Arayüze ilk bakışımızda EMUI 9 sürümüne göre çok önemli estetik farklar sunmadığını söyleyebiliriz. Ancak giriş ekranı, görev çubuğu ve ikonlarda değişikliklerin yapıldığı gözüküyor. Ayrıca ayarlarda da tasarımsal değişiklikler bulunmakta. Bunlara ek olarak beta sürümünü deneyimleyen ekip, arayüzün EMUI 9.1 sürümüne göre daha hızlı bir şekilde çalıştığını ifade ediyor.

Eğer siz de Huawei P30 Pro kullanıyorsanız, XDA Forum’da bu betayı cihazınıza nasıl kurabileceğinizi bulabilirsiniz. Ancak şu an için pek stabil olmayabileceğini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Siz yeni arayüz hakkında neler düşünüyorsunuz?

 Kaynak