Redmi Note 8 özellikleri ve ilk resmi basın görseli ortaya çıktı- LOG
Redmi Note 8

Resmi olarak çok yakında lanse edilecek Redmi Note 8 için ilk resmi basın görseli yayımladı. Buna ek olarak modelin işlemcisi de belli oldu.

29 Ağustos tarihinde düzenlenencek etkinlikte karşımıza çıkacak Redmi Note 8 ve Note 8 Pro, Türkiye’de de satılacak olmalarıyla büyük merak uyandırıyor. Redmi Note 7 ailesiyle burada önemli satış rakamlarına ulaşan firma, yeni modeller için de gün sayıyor. İşte bu yeni modellerden Note 8, ilk resmi basın görseliyle arkasını gözler önüne seriyor. Parmak izi sensörü arkasında olan telefon, burada kenara dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera (Ana kamera 48 megapiksel) sistemi taşıyor. Bir diğer poster ise modelin işlemcisini netleştiriyor. Daha önce MediaTek imzalı Helio G90T ile geleceği söylenen telefon, yeni postere göre gücünü Snapdragon 665 işlemciden alıyor. Performans konusunda “Pro” model elbette çok daha iddialı geliyor.

Redmi Note 8
Redmi Note 8
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 8 yanında gelecek Note 8 Pro hakkında şunları biliyoruz

Arkasında aşağıda görebileceğiniz gibi merkeze dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi bulunan telefon, ToF sensörünü flaşın altında yan kısmında taşıyor. Telefonun kameralarının en altında direkt olarak parmak izi sensörü bulunuyor. Ana kamerası 64 megapiksel olan telefon, normal model ile beraber gücünü MediaTek Helio G90T işlemciden alıyor. Bu işlemcinin özellikle oyun konusunda iddialı olduğu açıklanıyor. Telefonların fiyatları konusunda ise halen ortaya çıkan net bilgiler yok. Ancak Redmi yeni modelleriyle fiyat performans çıtasını oldukça yükseltecek deniyor.

Redmi Note 8

Note 8 Pro

İlgili Video

Kaynak